Miód            "Miód jest niezwykle pomocny, jeśli szukamy bezpiecznego i skutecznego sposobu podniesienia poziomu estrogenu w skórze i cofnięcia skutków upływającego czasu. Zdumiewające, że artykuł spożywczy, który można kupić w pierwszym lepszym sklepie, jest w stanie cofnąć zegar biologiczny i przywrócić twarzy urodę młodości! Wystarczy spróbować, żeby przekonać się, że miód w jedzeniu i używany na skórę, bardzo radykalnie odmłodzi twarz i szyję. Worki pod oczami i opadające powieki znikną, (...). Zauważalnie wygładzą się zmarszczki, skóra będzie bardziej nawilżona, nabierze ładnego kolorytu (...). A wszystko dlatego, że miód zawiera naturalne hormony odbudowujące głębsze warstwy skóry i przywracające jej mięsistość." 
"Estrogenne właściwości tego cudownego pszczelego produktu najlepiej objawiają się, kiedy stosuje się go na twarz."

"Stosowany zewnętrznie lub wewnętrznie miód czyni to, co estrogen: przywraca młodzieńcze linie i likwiduje niepożądane skutki działania androgenów, które dochodzą do głosu, kiedy spada poziom estrogenów. 

Pożyteczne działanie estrogenu dla skóry to między innymi: zwiększona produkcja kolagenu wpływająca na grubość skóry, więcej mukopolisacharydów i kwasu hialuronowego zatrzymujących wodę, poprawa funkcjonowania warstwy rogowej naskórka, który przestaje się łuszczyć, szybsze gojenie się ran i lepszy mechanizm naprawczy skóry, co zapobiega zmarszczkom, więcej 
elastyny nadającej skórze jędrność, a ponadto niezwykle istotne pogrubienie wyściółki tłuszczowej nadającej miękkość twarzy."

"BIOMŁODOŚĆ" Roxy Dillon

Komentarze